| anonim_4396 a întrebat:

A folosit cineva COLON HELP? Pentru detoxifierea organismului, am mare nevoie de o detoxifiere naturala pentru ca ma doare stomacul, ma balonez mereu, fac scaun intrerupt, am ameteli, gust de rugina in gura, respiratie neplacuta si mereu stau cu guma sau preiuta dupa mine.Astept parerile celor care l-au folosit, efectele lui si daca merita.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dragomir_2496 a răspuns:

Buna lorely, ma numesc elena doar ca am dresamamei mele si eu am folosit colon help si e f bun pentru ceeaceai tu pentru ca asa s eu m-am simtit am luat colon help am avut 106 kg am dat jos 14 kg si ma simt mult mai bine la stomac.am hernie la intestine ficatu marit pancreasmarit, atita timp cit iau colon help ma simt extraordinar de bine cind nu il mai iau; iar am scaun tare constipatie ma supara ficatu si celelalte vreau sa mentin ca am si psoriazis si mie colon help mi-a facut f bine dar din pricina crizei banilor nu prea ne permitem sa luam multe femei dar daca lar mai ieftini ar fi f bine pentru noi femeile care sintem cu probleme de stomac e un curatitator f bun si decit sa dau 5 milioane pe medicamente la 2 luni mai bine dau banii pe colon help multa sanatate sa ai si ai incredere in colon help la inceput l-am luat asa aiurea si nu am crezut ca e ceva de capu lui dar e f bun o zi buna sa ai.imi pare rau ca nu pot sa pun poze cum am aratat si cum arat.

| dragomir_2496 a răspuns (pentru dragomir_2496):

Buna lorely, ma numesc elena doar ca am dresamamei mele si eu am folosit colon help si e f bun pentruceeaceai tu pentru ca asa s eu m-am simtit am luat colon help am avut 106 kg am dat jos 14 kg si ma simt mult mai bine la stomac.am hernie la intestine ficatu marit pancreasmarit, atita timp cit iau colon help ma simt extraordinar de bine cind nu il mai iau; iar am scaun tare constipatie ma supara ficatu si celelalte vreau sa mentin ca am si psoriazis si mie colon help mi-a facut f bine dar din pricina crizei banilor nu prea ne permitem sa luam multe femei dar daca lar mai ieftini ar fi f bine pentrunoi femeile care sintem cu probleme de stomac e un curatitator f bun si decit sa dau 5 milioane pe medicamente la 2 luni mai bine dau banii pe colon help multa sanatate sa ai si ai incredere in colon help la inceput l-am luat asa aiurea si nu am crezut ca e ceva de capu lui dar e f bun o zi buna sa ai.imi pare rau ca nu pot sa pun poze cum am aratat si cum arat.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

A grija totusi cum il folosesti. Poate avea reactii adverse.La unele persoane.Am citit despre el pe site.Promite mult.

| dichi a răspuns:

Eu am folosit si Total Cleanse Colon si mi se pare mult mai bun decat Colon Help. In primul rand este calitate americana si in al doilea rand vine impreuna cu cateva ghiduri de detoxifiere si cateva programe de slabire rapida. Detalii la www.total-cleanse-colon.com. Asta un supliment care l-am recomandat tuturor clientilor mei!

| Ralucutsa a răspuns:

Lorely, Colon Help merita toti banii!
http://www.colonhelp.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vazut cateva emisiuni pe la tv, in care se spunea ca este foarte indicata pentru cresterea imunitatii, o cura de detoxifiere. Intotdeauna – in nestiinta mea! -, am spus ca eu n-am nevoie de detoxifiere, pentru ca nu fumez, nu consum alcool sau cafea, mananc destul de sanatos (dupa hepatita avuta la 19 ani!)... Numai ca mi-a cazut in mana un articol in care se vorbea despre autointoxicarea de care suferim toti. Asa am aflat, ca in decursul vietii in colon se depun si acolo raman 2, 5 – 11 kg de resturi metabolice, toxine, alimente nedigerate si intrate in putrefactie, care duc la autointoxicarea organismului. De aici, apar foarte multe probleme si boli. Am cautat pe internet si am gasit detoxifierea cu ColonHelp. Acesta este o pulbere din plante (seminte de in, coriandru, chimen, patrunjel) si argila. Se amesteca o lingurita din aceasta pulbere cu iaurt si se face o cura de trei luni. Nu exista restrictii alimentare sau de alta natura. Am inceput cura, gandindu-ma strict la cresterea imunitatii. Dupa doua saptamani, am remarcat ca nu mai am migrene. Trebuie sa spun ca de ani de zile sufar ingrozitor de migrene. Iar asta inseamna ca la 3-4 zile aveam migrena si pe masura ce a trecut timpul, durerile de cap au devenit mai intense, mai insuportabile. Am luat calmante din ce in ce mai puternice si am ajuns sa iau si trei odata ca sa aiba efect. Evident, de la medicamente atat de puternice, au inceput sa apara probleme cu stomacul. Nu mai vorbesc de ameteala, de disconfort. Am incercat sa gasesc si cauza acestor migrene si am facut tot felul de analize, de controale medicale, de radiografii. Cea mai "optimista" concluzie a unui medic neurolog a fost: "nu veti scapa de dureri nici la 100 de ani dar n-o sa muriti numai din atat"! Am cautat retete naturiste, am incercat tot felul de tratamente, de terapii. Nimic!
Iar dupa doua saptamani de ColonHelp, nu mai aveam migrene. M-am apucat sa citesc mai atent prospectul. Si da, acolo scria ca se pot ameliora si chiar elimina migrenele. Am continua cura si mai increzatoare! Chiar n-am mai avut migrene. Am povestit unei cunostinte si mi-a zis: e bine daca functioneaza autosugestia! Mda... cred ca numai cineva care niciodata in viata n-a avut migrene, poate spune asta. Eu stiu sigur ca nu mi-a iesit ani de zile autosugestia si stiu ca migrenele sunt un calvar. Poate ca nici eu n-as fi crezut daca-mi povestea cineva, dovada ca acest lucru nici nu-mi retinuse atentia la prima citire a prospectului.
Oricum, am ajuns la concluzia ca detoxifierea e foarte importanta si din pacate, acest fapt nu e cunoscut, nu i se da atentia cuvenita si sunt atatea boli generate de autointoxicarea organismului.Si pana la urma cura e atat de simpla! Iar daca noi oamenii de rand nu stim, incep sa cred ca nici multi medici nu stiu acest lucru si de aceea nu-l recomanda. Eu una am aflat si-l consider un adevarat elixir!
In plus, n-am mai suferit de constipatie, balonari si dureri premenstruale.
Merita!

Lianada

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maria,
Colon Help da rezultate, prima oara l-am cumparat prin comanda de pe internet apoi o cunostinta mi-a atras atentia ca poate fi preparat chiar de mine si ma costa cam de 10 ori mai putin, iata reteta :
100 g tarate psyllium
100 g seminte in
100 g argila
coriandru
patrunjel uscat
oregano
chimion,
se dau prin rasnita de cafea, cititi fiecare ce rol au, gasiti pe internet, iar cantitatile la ultimile le adaugati si dupa gust. Trebuie sa le incercati, nici eu nu le-am notat, dar la reteta urmatoare o sa masor sa vad cum mi-ar placea, sa ajung la combinatia cea mai potrivita gustului meu. Este foarte folositor, e adevarat ce se afirma mai sus, trebuie baut apa in jur de 2 litri pe zi, se poate lua 2 linguri pe zi fara probleme, efectul este uimitor, se slabeste si toate celelalte. etc. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este bun iti regleza scaunul f.bine,parea mea e ca ar fi bine sa faci un examen bacteorologic si parazitologic. mareliz

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Colon Help este super! Inainte sa iau CH-ul aveam o iritatie pe mamelonul stang care se extindea si plus niste cojite in cap de care nu mai scapam... dupa o saptamana jumate cu CH mi-a disparut problema de pe san...si cojile din cap. In plus am pielea fina, nu mai am nevoie de creme dupa dus. Si cel mai important, am slabit 2 kg jumate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru detoxifiere iti recomand LAMIFAREN, alge brune Laminaria Angustata sub forma de gel. Este 100% natural (contine doar alge si apa) (drept dovada se tine mereu la frigider, altfel fermenteaza).
Alginatii, fibre alimentare care se gasesc in algele brune, sunt utilizati in industria alimentara ca aditivi naturali in diferite produse. Alginatii au capacitatea de a absorbi din organism metalele grele, substantele toxice (plumb, mercur, pesticide, micotoxine etc.). Dupa ce isi indeplinesc misiunea de detoxifiere, organismul elimina alginatii impreuna cu toxinele.

Mai multe detalii pe lamifaren.quantshop.ro.

| Moldovan_Ioan_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sfatul meu este : nu folositi nimic pentru. colon inainte de a consulta medicul! Eu acum sant in spital din cauza lui si e nasol. Poate merge la cei cu colonul 100% perfect, la cea mai mica afectiune de care 80% din pacienti nu stiu, poate fi FOARTE RAU! Nimic fara consult medical! Cu colonul nu este de jucat!

| Iolau a răspuns:

Eu recomand programul de detoxifiere Colon Help, pentru că este un produs 100% natural, având în compoziție ingrediente ce favorizează curățirea organismului. http://www.tratamente-naturiste.org/detoxifierea-colonului-cu-colon-help/

| antioxidanti a răspuns:

Da am folosit colon help. Se fac doua cure la o distanta de 10 zile intre ele. Este eficient.
despre detoxifiere mai multe detalii gasesti aici http://www.e-antioxidanti.ro/ShowArticle.aspx?ID=79

| Anselm a răspuns:

Da, e bun la scos banii oamenilor din portofel. Intra aici si citeste despre aceasta mare inselatorie: www.insulaindoielii.wordpress.com

| Moise_mariana_1985 a răspuns:

E bun