| Annd a întrebat:

A folosit cineva Mibazon pentru acnee?
Daca da, v-a ajutat?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StartingANewLife a răspuns:

Mibazonul este un fel de tetraciclina, dar ceva mai puternic, fiind de uz veterinar. pe mine nu m-a ajutat foarte mult, dar nici nu l-am folosit o perioada foarte indelungata deoarece pateaza si ingalbeneste fata. nu se ia printr-o simpla spalare si am renuntat. in schimb, folosesc in continuare asocilin. este un antibiotic foarte asemanator cu mibazonul, cu exceptia faptului ca nu ingalbeneste tenul. il folosesc seara inainte de culcare si il las asa pana dimineata. chiar are efect, tinand cont ca am o acnee destul de accentuata. asocilinul il gasesti la farmaciile veterinare.

9 răspunsuri:
| StartingANewLife a răspuns:

*offtopic* ionut, ce bine ca s-a inventat copy-paste-ul

| YunaFFX a răspuns:

Mibazon este un unguent pentru uz veterinar care se foloseste la vindecarea ranilor si infectiilor la nivelul pielii (pentru pisici, caini, bovine). In nici un caz nu se foloseste pentru acnee. Aici ai toate detaliile despre Mibazon http://www.vetexpert.ro/......-p604.html Eu te sfatuiesc sa apelezi la un medic dermatolog. Sper sa-ti fie de ajutor.

| Annd explică:

@Yuna,stiu ca este de uz veterninar, dar este in unele cazuri bun pentru acnee.
Cel putin multi oameni afirma asta.
Multumesc oricum.

| Annd explică:

@Starting,multumesc de raspuns, apreciez.

| ionut6715 a răspuns:

Mibazonul este un fel de tetraciclina, dar ceva mai puternic, fiind de uz veterinar. pe mine nu m-a ajutat foarte mult, dar nici nu l-am folosit o perioada foarte indelungata deoarece pateaza si ingalbeneste fata. nu se ia printr-o simpla spalare si am renuntat. in schimb, folosesc in continuare asocilin. este un antibiotic foarte asemanator cu mibazonul, cu exceptia faptului ca nu ingalbeneste tenul. il folosesc seara inainte de culcare si il las asa pana dimineata. chiar are efect, tinand cont ca am o acnee destul de accentuata. asocilinul il gasesti la farmaciile veterinare.

| ActSmartBeCool a răspuns:

Buna! Chiar daca a fost de ajutor pentru alte persoane cea mia buna solutie este sa consulti un medic dermatolog. De asemenea, afla cum poti preveni acneea http://getcool.ro/? p=306

| dulceatzamara a răspuns:

Buna, am folosit, dar pentru mine nu a facut mare lucru.Am doar cateva cosuri pe fata si am folosit Mibazonul, insa n-am observat sa-mi treaca.Acuma depinde de tenul fiecarei persoane.Cunosc oameni carora le-a folosit, asa ca merita sa incerci si tu.In plus e la un pret accesibil.

| Alexandraa96 a răspuns:

Eu folosesc mibazon si pot spune ca este chiar f bun...acum depinde si de ten happy

| Alexandraa96 a răspuns:

Eu folosesc mibazon si pot spune ca este chiar foarte bun...Acum depinde si de ten. happy