| tututualu a întrebat:

Ați făcut vreodată o injecție? va durut? care a fost cea mai dureroasa? va fost frica? va mai e frica de injecti funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoXyRaLu a răspuns:

Ma inchipui acum si pe mine cand eram de varsta ta. Aveam o frica in mine! Cand am vazut-o pe asistenta cand venea cu seringa am tras un tipat, m-a auzit toata sectia de pediatrie! In ciuda fricii mele de nemasurat, nu am simtit nimic.In schimb,nu pot spune nimic despre cea mai dureroasa, fiindca de la un timp, cand trebuia sa fac de 2 ori pe zi o injectie, toata saptamana, nu mi-a mai fost frica deloc.Ba chiar,de-abia asteptam! Acum,nu imi mai e frica deloc deloc de injectii. Sper ca te-am ajutat, povestindu-ti de ce am trait eu, si sper la o funda! poti sa mi-o dai? Multumesc anticipat.

17 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Da am facut am facut si moldamin ala era foarte dureris mai ales ca stateam inkordata dar daca stay relaxata nici nu le simti

multa sanatate

| lolly_3072 a răspuns:

Da am facut si cand eram micuta imi era foarte frica de ele.
pana cand am invatat ca daca ma calmez si stau relaxata d'abia le simt.
deci baftalove struck
p.s : ca sa nu te doara asa rau nu te uita!

| Alyn1998 a răspuns:

Am facut mai multe injectii, nu dor prea tare, cea mai dureroasa a fost ca o mica ciupitura, la inceput mi-a fost frica, dar acum nu
funda? big grin

| cnaibig a răspuns:

Am facut la injectii cu gramadaa! Nu sunt dureroase daca stai linistita, nu trebuie sa te incorzi. MI-a fost frica putin logic prima oara dar acum nu mai am treaba!

| Anduuu a răspuns:

Am facut cand m-am operat de apendicita! Moldamin si nu m-a durut, mi s-a acordat mai multa atentie pentru ca mai aveam o problema cu amigdalele si doctorii au fost blanzi cu mine! frica mi-a fost.dar acum nu ma mai tem de ele, fundul meu s-a obisnuitwinking

| fffandreeea a răspuns:

Normal ca am facut injectiibig grintoate au fost dureroaselaughing(pentru mine).mi-a fost foarte fricacrying.si da imi mai este frica.cryingparca o si simt:-s

| Silvya18 a răspuns:

Doare cind apasa sa intre substantza :S Cind aud de injectzii imi sta rau :S

| Evans a răspuns:

Da am facut Mi-a fost frica happy a fost putin dureror dar nu trebuie sa te sperii happy

Funda big grin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare tare daca nu te gandesti la durere bineinteles... Daca ai facut deja injectia de cls 1... [nu prea situ daca ai facut nu se vede din poza] nu te doare.

A si mai tin minte aveam o durere de masea am mers la un dentist si mi-a scos-o mi-a dat 2 inejcti cu ditamai acu ______________ cam atat era

BFT!

| aNOnim876887686786 a răspuns:

Hei.Da am facut.Un pic.Toate mi s`au parut la fel :]].Nu.Nubig grin Bafta!

| JohnnyFox a răspuns:

Am facut cand eram mai mic si nu a durut foarte multdoar nu te uita sau gandeste-te in alta parte atunci cand persoana respectiva iti face injectiawinking Crede-ma nu-ti fie frica nu este ceea ce pare! Funda plzz

| FeTiTaDeCaRtIeRx3 a răspuns:

Dap,am facut cand eram de varsta ta :X Dar st linistita nu e asa de rau pre cum pare happy la inceput de doare pic dar dupa trece :*

| Victor_2899 a răspuns:

Am facut injectii si nu sunt atat de dureroase,la inceput te doare putin,dar dupa te vei simti foarte bine, daca ai vreo problema te sfatuiesc sa faci, asta e cel mai bine.

| stefy11_5885 a răspuns:

Da am facut si prima doare dar la adoua nu vei mai simti nimic acum nu mai imi e frica dar atunci eram ingrozita cea mai dureroasa e prima

| Toteu1 a răspuns:

Buna, cand eram mic la varsta intre 10 -12 ani a trebuit sa fac 3 luni moldamine odata la 10 zile si crede-ma ca sunt foarte dureroase.

| Adina_3547 a răspuns:

Da am primit injecti sincer unele m-au durut altele nu si binenteles ca mi-a fost putin frica dar a trecut. Dar nu imi mai este frica de injecti.Te pup si sa nu-ti fie frica funda?

| nikon_5328 a răspuns:

Poi injectia presupune introducerea unui corp strain in corp...si corpul reactioneaza prin durere ( asta e partea tehnica ). Toti facem injectii odata si odata in viata. Depinde si de cea care iti face injectia pentru ca difera de la mana la mana. Eu te sfatuiesc sa te uiti in alta parte si sa te gandesti la ceva amuzant... funda? vot?