| krik a întrebat:

A incercat cineva dieta cu apa calda pe stomacul gol? ( mai exact in fiecare dimineata pe stomacul gol bei un pahar mai mare cu apa calda). Daca da, ce rezultate ati avut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Apa calda bauta pe stomacul gol dimineata se indica in caz de constipatie cronica, deci are efect laxativ. Daca in acea apa se mai adauga o lingurita de miere, efectul laxativ este si mai bun.

| Malvina24 a răspuns:

De acord cu nicoleta!

| Nicoleta a răspuns:

Cea mai mare porcarie. Daca vrei sa slabesti mananca mai putin si fa sport.

| adellinas a răspuns:

Are efect laxativ, nu slabeti neaparat dar ajuta cat de cat la eliminarea toxinelor. Mai bine incearca cu ceai antiadipos chinezesc, cu el chiar vezi rezultate. Dar ai grija ca daca bei prea mult, mai mult de 2 cani pe zi si o perioada lunga de timp incepi sa te simti ff rau.

| alabala_4392 a răspuns:

Un pahar mare de apa pe stomacul gol m-a fericit cu dureri groaznice de stomac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti bea un pahar cu apa inainte de fiecare masa. Pierzi in felul asta cam 75 de calorii.
Dimineata oricum e foarte bine sa iei o lingurita de miere si un pahar cu apa, indiferent ca vrei sa slabesti ori nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta diata chiar functioneaza, timp de 5 zile nu am mancat nimic si mi-am potolit foamea cu multa apa, calda si rece si am slabit 5 kg. Este extrem de greu sa te tii de ea dar merita si sfatul meu este atunci cand nu mai poti si te gandesti sa te duci sa mananci o ciocolata intreaga, sa iei o cana mare de apa si sa te gandesti la ea ca la ciocolata