| GodIsLove a întrebat:

A tinut cineva dieta cu apa? Sau aceasta dieta :

Saptamana 1: 0, 5 litri de apa, pe stomacul gol, in fiecare dimineata
Saptamana 2: 1 litru de apa, pe stomacul gol, in fiecare dimineata
Saptamana 3: 1, 5 litri de apa, pe stomacul gol, in fiecare dimineata
A functionat? Nu mi se pare cam grea si as vrea sa o tin,dar nu stiu daca are rezultate happy Si daca ati slabit cu ea, cat?
Funda happy

5 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Hooopa,nu am auzit de ea, chiar asi incerca si eu. big grin

| GodIsLove explică (pentru Doηηa):

Acolo scria aproximativ 15 kg intr-o luna, eu as fi foarte fericita si cu 10 happy

| greyhound a răspuns:

GodsLove si Bianca, bagati-va naiba mintile in cap. Pai asta-i dieta?
Nu trebuie sa fii vreun doctor in nutritie sa-ti dai seama ca 2 pahare de apa pe zi te trimit direct in spital.
Voi n-ati auzit niciodata de principiul "slabeste mancand"?
Daca ti-ai lua timp sa citesti niste articole de nutritie, sa inveti principiile de baza ale slabitului, ti-ai putea face chiar tu o dieta, simpla si care sa-ti placa. Daca nu, alegeti macaro dieta cunoscuta, logica si sanatoasa si nu o absurditate ca asta, auzi... apa

| GodIsLove explică (pentru greyhound):

Woow.ce raspuns..ai sa primesti funda happy Ideea nu era sa bei doar apa 3 saptamani, ca nu-i nimeni prost sa faca asta.Ideea ii sa bei apa dimineata,iar apoi, bineinteles pe parcursul zilei mananci, cat de cat sanatos si moderat. Plus ca eu fac si sport in acest timp in care vreau sa tin aceasta "dieta".Eu chiar am nevoie sa slabesc destul de mult.Tu ai inteles ceva, ce habar n-am ca nimeni care ii totusi normal, nu ar face.

| anothernothingthing a răspuns:

Eu stiu pe cineva care a slabit destul de mult in 2 luni (nu mai stiu exact cat, dar era o greutate considerabila) - cu 5 minute inainte de fiecare masa bea un pahar de 0.3 de apa. Taie foamea cat de cat + ca dilueaza sucul gastric.