| gianinutza a întrebat:

A incercat cineva cura cu lamaie"dimineata pe stomacul gol apa calda cu lamaie"? Ce rezultate ati avut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca doresti sa faci aceasta cura cu lamaie trebuie sa te consulti cu doctorul de familie si numai la recomandarea acestuia poti face asa ceva, nu este bine sa folosim retete sau tratamente luate fara avizul doctorului.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu incerca asa ceva iti distrugi stomacul.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Lasa curele astea care iti pot face rau
Cel mai bine este:inlocuiesti painea alba cu painea de secara desi si aceasta maxim 3 felii si nu manca dupa ora 5 jum 6 elimina grasimile.prajelile,pastele si mult sport
Ps:si apa sa consumi.

| marioBARCELONA a răspuns:

Ai grija ca-ti poate cauza la stomac si la inima prea multa lamaie.Incearca mai bine varianta de a nu manca dupa ora 18. 00
Succes!

| ariana_5123 a răspuns:

Buna.Eu am urmat o cura de slabire asemanatoare, cu ceau de lamaie, adica untr-un litru de apa fiarta pui doua plicuri ce ceai de musetel si doua lamai taite felii cu coaja cu tot.Adevarul e ca are un gust oribil dar a dat rezultate, dimineata pe stomacul gol o cana de ceai rece si dupa o jumatate de ora poti manca.Eu am mancat de toate dar nu dupa ora 18 si cam jumatate de ora dimineata faceam putina miscare si nu mi-am stricat stomacul si sincer ma simt f bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o prietena care a urmat cura asta, a slabit dar si-a nenorocit stomacul.Cand a renuntat la cura a inceput sa recupereze kilogramele pierdute in timpul dietei.Deci nu ti-o recomand.