| AleexaIoana a întrebat:

Am auzit de o cura de slabire, cum ar fi sa bei dimineata pe stomacul gol un pahar de apa calda.
A incercat cineva, da rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Acum cativa ani am incercat si eu "dieta"asta dar fără nici un rezultat

| Cosmin86 a răspuns:

Cate metode retardate incercati sa folositi ca sa slabiti.

Slabire = sport + mancare sanatoasa.

Alte metode sunt pentru IDIOTI si REDUSI MINTAL.

| Madayna a răspuns:

Asta este un pas foarte mic, important este sa tii regim.

| Diavolcata a răspuns:

Nu e prostie, ce folos are, adica nu iti da rezultate, vrei cura, fa cu oua de prepelite, dimineata pe stomacul gol, + are multe foarte multe vitamie, proteine, citeste doar, mesaj daca vrei ceva anume.Si eu fac cura.

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Dar asta nu e cura de slabire, e ceea ce ar trebui sa se intample in mod normal, da apa ajuta la curatarea intestinelor de resturile din ziua precedenta, chiar 2 pahare sau un litru de apa este recomandat, dar apa calda este deja ``golita`` de oxigen astfel incat apa pe care o vei bea calda nu te va ajuta prea mult la hidratare. e logic hai s-o luam altfel, tu pentru a mai slabi ai nevoie ca arderile tale sa fie mai mari, ei bine e ca si cum ar arde un foc in realitate se merge pe acelasi principiu: focul are nevoie de oxigen, in momentul in care tu privezi apa si organismul de oxigen nu va avea efect decat faptul ca vei bea niste apa care iti va umple pe jumatate stomacul si nu vei mai manca la o masa atat de mult. ideea e sa bei si pe tot parcursul zilei apa, ``desteptii`` care au inventat aceasta cura miraculoasa nu au venit cu nimic nou, doar niste grasi care au redescoperit gustul apei dupa multa cola, este sau ar trebui sa fie ceva obisnuit in dieta/ obiceele noastre alimentare. normal ca nu vei ``slabi``doar cu apa, apa este ca un dus pe interior. ne spalam in fiecare zi> da, deci avem nevoie de un dus interior si in fiecare zi? da! numai bine

Răspuns utilizator avertizat