| sexlove a întrebat:

A luat cineva spirulina si s-a ingrasat de la ea? Stiu ca este recomandata sa o iei dupa masa pentru ingrasat si inainte de masa pentru cei care vor sa slabeasca. Eu vreau sa ma ingras daca a luat cineva sa-mi zica daca a avut vreun efect si daca se ia o pastila dupa fiecare masa sau doua. Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marina92 a răspuns:

Pastilele de spirulina vin in diferite concentratii. In mod normal se ia intre 1500 mg si 3000 mg de spirulina pe zi. Daca iei pastile cu o concentratie de 500 mg atunci inseamna ca ai sa iei 3-6 pastile pe zi, impartite in doze egale dupa fiecare masa.
Am luat si eu spirulina si da chiar ajuta daca vrei sa te ingrasi. Trebuie sa le iei constant, sa ai mesele cam la aceleasi ore. Ai sa observi rezultate chiar dupa prima saptamana. Dar sa nu te astepti sa te ingrasi mult de-odata. Trebuie sa ai rabdare. Te vei ingrasa treptat dar sigur. Mult succes!

1 răspuns: