| anonim_4396 a întrebat:

Mda. ma tot ingras și nu de la mancare. Am observat ca Atunci când facesta sport ziua următoare am cu un kg doua mai mult si asta mă oftica foarte tare. Nu prea cred ca am făcut masa musculara...
Nu am luat în viața mea vitamine, mai ales din alea de "ingrasat". Nu știu ce se intampla, mă cantaresc în fiecare dimineață și odată îmi da mai puțin, odată nu. Inainte îmi fac toate nevoile dar acum recunosc ca nu am facut scaunul...
Asta ma face sa mă simt foarte rău și sa mă descurajez. Am scoala si nu pot sa nu mai mananc ca unele fete care vor disperat sa slăbească. Nu știu ce sa mai mananc fără sa văd ziua următoare ca am pus un kg pe mine.

P.S : cântarul nu e stricat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

laughing dar tu crezi ca daca faci sport slabesti? Sportu nu te slabesti frate te face mai mare.Deci acum depinde ce vrei sa faci sa slabesti sau sa faci muschi? Daca faci sport atunci creste masa musculara,deci vei lua in greutate,asta daca mentii alimentatia actuala. Daca vrei sa slabesti atunci trebuie sa schimbi alimentatia si sa faci sport asta daca vrei sa slabesti mai rapid. Daca vrei sa slabesti doara,o poti face fara nici un sport nimic, doara reduci mult alimentatia aia e tot.
Ce sa maninci? Simplu maninci odata pe zi, si nu bei sucuri, cauta sa nu bei decat apa, nu manca seara, maninci asa la pranz si la revedere.Stiu ca nu prea ai o activitate asa cu care sa te iei sa uiti de mancare, de aia mai treci pe linga frigider mai ciuguli ceva, mai iesi pe mai stiu eu unde mai bagi un suc, mai bagi o prajitura etc, asa se intampla cand nu ai o cativitate din aia sati capteze toata atentia.Mancarea nu inseamna mesele alea 3 ce le iei tu pe zi, mancare e orice bagi in gura cai solid sau lichid, cai prajitura sau o bomboana etc.Pe linga astea mai bagi si sport se mai umfla nitel si muschii si uite asa apar kg alea ce spui tu.Deci la ora actuala ce faci tu, nu ai cum slabi, pentru ca tu maninci mai mult decat efort faci.Treb sa existe o corelatie intre ce efort depui zilnic si cata manacare bagi in tine laughing aia care slabesc cu antrenori sa nu crezi ca doara ii pune ala sa faca sport si gata au slabit, nici vorba de asa ceva, antrenoru ala pune oamenii sa faca sport dara le da si o dieta pe care trebuie sa o respecte altfel nu au cum slabi.
Dara cea mai buna metoda de slabit este sa nu maninci, sau sa maninci f f putin, astfel incat sa fortezi organismul sa consume rezervele depuse, aia e tot simplu si fara bataie de cap laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca bei multe lichide iei in greutate, corpul retine apa, d-aia o data ai mai mult o data mai putin e vorba de apa din corp nu de grasimi

| Socke a răspuns:

Du-te la doctor.
si sincera sa fiu nu manca o zi(chiar nu manca) si vezi daca scade atunci. vorbind serios esti disperata.

| anonim_4396 explică (pentru Socke):

Bună! Nu, Nu sunt disperata, doar găsesc răspuns la niște întrebări. Ceea ce am întrebat eu mai sus e important. Tu mai bine ti-ai vedea de treaba și nu ai mai judeca oamenii