| MichaelHaarp a întrebat:

Salut, am 15 ani si am 45kg, eu vreau sa ma ingras intr-un timp mai scurt, dar nu sa ma ingras incat sa se puna sunca, stiti un program bun cand pot manca, face sport, o masa recomandata? Stiu ca pare ciudat ca unii vor sa slabeasca iar altii sa se ingrase, dar eu mananc rar si vreau sa stiu un program exact happy!

Funda/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zyzz777 a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca tine, la 16 ani aveam 52 kg apoi am inceput sa merg la sala si sa mananc mai mult, acum am 18 ani si 70 kg. In primul rand trebuie sa maresti treptat cantitatea de mancare pe care o mananci la fiecare masa si cel mai important sa ai cele 3 mese principale pe zi si la fiecare 2 ore din zi sa mananci cate o "gustare". Deci trebuie sa te apuci de sala, sa ai un program de exercitii bine pus la punct ( aici te ajuta antrenorul ) si sa iti maresti cantitatea de mancare si numarul de mese. Totusi evita sa mananci gras, mananca mult piept de pui, carne de vita, oua, ficat de pui si multa salata / castraveti, in general orice e verde. E foarte important sa mananci atat cantitativ cat si calitativ.

1 răspuns:
| Stoia_Eugen_1993 a răspuns:

Mananca paine cu slana e cel mai bun remediu sa te ingrasilaughing