| anonim_4396 a întrebat:

A m facut sex si am ejaculat de mai multe ori in ea dar in zile diferite... ciclu i-a venit la timp. ultima data am facut sex inainte cu 3 zile sa ii vina ciclu apoi i-a venit normal... mai poate ramane gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fie insarcinata si sa nu fi fost menstruatie ci o sangerare de implantare a sarcinii. Totusi daa menstruatia a venit exact in ziua in care trebuia (regulat) si a fost absolut normal, din toate punctele de vedere, poibilitatea existentei unei sarcini este foarte mica.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu trebuie sa va jucati cu astfel de lucruri ce pot avea diverse consecinte, daca ati avut noroc o data asta nu inseamna ca o sa aveti mereu, stiti proverbul cu ulciorul care nu merge de multe ori la apa.Folositi prezervativul, e pentru siguranta voastra, va apara si de o sarcina nedorita si de bolile cu transmitere sexuala.

| arrriadna a răspuns:

Salut. Eu nu inteleg din intrebare. voi vreti copil sau nu? Folositi si voi metoda calendarului - cauta pe TPU, sigur este descrisa- (desi se intampla adesea ca o femeie sa ramana insarcinata si cand nu e in perioada fertila).
Cu 3 zile inaintea menstrei este exclus sa ramana insarcinata.
Pt ca n-am inteles exact ce vreti voi dau detalii pentru ambele situatii:
- Daca vreti bebe s-ar putea sa nu va "iasa" din prima, ci dupa 2-3-4 luni (depinde si daca a luat anticonceptionale inainte sau nu). Daca dupa 6 luni nu se intampla minunea, mergeti la medic.
- Daca nu vreti bebe... puiule pune-ti condom, fiindca un avort e al naibii de traumatizant pentru o tanara. Sau mergeti la medic si optati pentru alta metoda contraceptiva findca sunt cel putin 5 la care ma pot gandi "asa, pe fuga".
Hai bafta!

| cucalic a răspuns:

Sigur ca poate sa ramana.la fel am facut si noi, si avem o fetita de 10 lunihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate sa ramana, dar nu inteleg sa ejaculezi in ea si sa nu ramana gravada sunt 2 posibilitati
1 ori te-a mintit
2 ori nu poate face copii