| anonim_4396 a întrebat:

A mai avut cineva gastrita? Se poate slabi tare de la ea? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Sufar de gastrita si in prezent. Toamna si primavara face ravagii. Eu folosesc Omez, o pastila seara. Daca ai grija ce mananci, greutatea nu trebuie sa puna probleme. Evita, pe cat posibil: acid, acru (muraturile), prajit (opteaza pentru copt sau fiert) si fructe crude (exceptie banane si mar. Restul fierte-compot). Sanatate!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am avut, nu slabesti mult si trebuie sa ai tratament medicamentos. Te doare burta chiar si cand mananci si e jenant.

| Sabìŋaaa a răspuns (pentru mgtow):

Dar nu slabesti exagerat nu?

| mgtow a răspuns (pentru Sabìŋaaa):

Nu prea, in jur de 4-6 kg.

| BoOoMbOnik a răspuns:

Da slabesti.

| 123erty1 a răspuns:

Nu slabesti deloc doar daca nu mananci pentru ca te doare burta, normal nu este nimica diferit fata de cei care nu au gastrita, mananca dupa orice masa un activia sau o sana sau iaurt si daca te doare tare sa iei ranitidina ca si maicamea are si ia asa ceva acum depinde ce ti-a dat doctorul...

| Sterian_Florentina_1969 a răspuns:

Eu am gastrita de un an de zile, am slabit cam 8 kg si asa eram cam slabuta, florentina serdin pe Facebook si vorbim, pup