| elenadumitru483 a întrebat:

Bună dimineața, m-a găsit cu gastrită, de la această gastrită pot slăbi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In locul tau mi-as fi pus intrebarea, cum sa pot sa ma vindec de gastrita.

| Anonimul151 a răspuns (pentru darrio2007):

Din păcate nu cred că își dorește asta... A mai pus întrebarea asta chiar acum câteva minute. Cred că își dorește mai mult să slăbească decât să se vindece.

| elenadumitru486 a răspuns (pentru darrio2007):

Am văzut că mi-ai dat mesaj, eu din contră nu vreau să mai slăbesc, doresc să fiu bine, că am și un copil de 13 ani, plus sunt și divorțată

| darrio2007 a răspuns (pentru elenadumitru486):

Nu ti-am dat nici un mesaj. Mi le-am verificat pana prin 2017.

greece12
| greece12 a răspuns:

Gastrita te obliga sa ai un anume regim alimentar,pentru ca exista alimente care iti sunt interzise,in concluzie,da,ai putea slabi.
Problema, insa, e sa te vindeci de gastrita, e doar inceputul unui lung sir de afectiuni serioase.
Daca chiar vrei sa slabesti, fa-o inteligent cu un specialist dietetician.

| sierra1 a răspuns:

In mod cert gastrita cronica creste riscul de a dezvolta:

ulcer gastric
polipi (mici excrescente) la nivelul stomacului
tumori la nivelul stomacului, benigne sau maligne