| Alexa1234a a întrebat:

A slăbit cineva cu ajutorul ceaiului verde sau a celui de ghimbir?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am baut ceai verde si ghimbir cateva luni. Rezultatul=0.

| Alexa1234a explică (pentru Salontanul):

Dar ai făcut sport și ai tinut o mică dietă sănătoasă (renuntat la dulciuri, pâine, prăjeli)?

| Salontanul a răspuns (pentru Alexa1234a):

Prajeli nu folosesc de mult timp, paine mai mancam cate 100-150 grame. Cat despre dulciuri, am trecut de vremea lor. Sunt mai batran.

8 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Răspunsurile noastre nu pot asigura reușita ta.
Pentru unii ajută în a slăbi, pentru alții nu, depinde de organism, metabolism.
În orice caz, sunt produse sănătoase și detoxifiante.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Știu că încercase sora mea și nu a funcționat. Contează mult o alimentație sănătoasă și echilibrată, dar și cu exercițiile fizice te menții în formă.

| JoleneSth20 a răspuns:

Nu știu la voi, dar pe mine ceaiul verde și cafeaua verde mă ajută.
Ceaiul verde are acţiune detoxifiantă, iar datorită conţinutului de pelifenoli (antioxidanţi) crește arderea caloriilor. Cafeaua verde este o cafea crudă, nicidecum prăjită. Aceasta conţine minunatul acid clorogenic care, pur și simplu, topește grăsimea. Doar că mare grijă, ambele conţin cafeina și trebuie alternate sau consumate în cantităţi ce nu dăunează organismului.
Nu uita să îmbini armonios mâncatul sănătos, exerciţiile fizice, somnul suficient, multă voinţă și încredere în tine!

| BoneShiver a răspuns:

Eu am observat ca slabesc mai repede cand mananc batoane siluet bar cu L-carnitina si ceai verde (si sunt tiprolling on the floor )

So... go on and try

| Danielachan a răspuns:

Te ajută, însă nu înlocuieşte un regim alimentar. Vrei să slăbeşti: ţine regim şi fă sport.

| boy56 a răspuns:

Well,da.Am slabit de la ceaiul verde, pe care obisnuiam sa il beau dimineata inainte sa mananc, e mai ez asa