| Lightmeup a întrebat:

A tinut cineva dieta cu grapefruit(cate o jumatate de fruct inainte de fiecare masa)...
s-a vazut ceva la cantar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Awndre a răspuns:

Tu realizezi ca daca mananci cartofi prajiti si chipsuri si mai adaugi si o grepfruit e tot aia? De ce unii oameni nu pot gandi clar si limpede?
E chiar asa greu sa tii o dieta echilibrata ( fara prajeli si sucuri)? Nu-ti spune nimeni sa mananci numai legume, sau sa devii vreo frustrata. Trebuie sa slabesti mancand, asta daca vrei sa slabesti sanatos si dupa o luna sa nu pui dublu inapoi. Mananca maxim o felie de paine pe zi, graham si de 3 ori pe saptamana poti sa-ti faci o pofta, ceva dulce. Dar nu o savarina, ci 3-4 bucatele de ciocolata, un baton cu cereale. etc.
www.slabute.ro