| guess99 a întrebat:

Sunt foarte nervoasa de cateva zile, deoarece merg la sala de 1 saptamana si 2 zile, mai putin sambata si duminica, in rest in fiecare zi. Lucrez pe grupe de muschi, in fiecare zi alta grupa, iar de 3 ori, luni, miercuri si vineri fac si cardio cam jumatate de ora. Tin si dieta, 3 mese pe zi, fara prajeli, carbohidrati si zaharuri. Pe haine se vede ca am slabit destul de mult, insa pe cantar de-abia daca se vede 1 kg, daca nu chiar 0, 5. Inainte am mai tinut aceeasi dieta, fara sa merg la sala sau sa practic un sport si pot sa zic ca slabeam mult mai repede, chiar 3 kg pe saptamana. Care este motivul pentru care slabesc asa greu? Mentionez ca am 15 ani si in jur de 20 de kg de slabit.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Slabit sanatos si sa arati bine = 2 sau 3 kg / luna. Ce vrei sa vezi intr-o saptamana?

Si faci o prostie ca elimini carbohidratii, sunt necesari in procesul de slabire, consuma-i inainte si dupa antrenament, in rest foloseste salate pe post de garnitura. Si eu as consuma mai mult de 4 mese.

| xFaBu a răspuns:

De ce te grabesti ca fata la maritis?
consuma multe lichide (3-4 l zi minim) si daca scazi in greutate 2-3 kg/luna e foarte bine. Termenul "slabit" este o prostie.