| Alexww a întrebat:

(Acne roaccutane )Salut, am o problema cu acneea.
Medicul mi-a recomandat sa iau roaccutane, acum trebuie sa ma duc iar la el sa îmi zică cum sa le iau și ce analize trebuie sa fac.
Acum nu vreau sa plătesc ședința de 2 ori.
Cine a folosit, ce analize ați făcut înainte?
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu știu dacă are legătură dar pentru acnee m-a trimis să fac consult ginecologic, orl, stomatologic, OSLO, giardia, h pilori

| Donsavas a răspuns:

Încearcă terapii alternative ca dermaroller / dermapen, laser etc. Dar NU lua pastile! Au efecte adverse serioase, iar roaccutane e cunoscut pentru asta

| Adry05 a răspuns (pentru Donsavas):

Depinde de la persoană la persoană, am o cunoștință care a luat și singuru efect advers a fost că avea buzele foarte uscate, dar având în vedere că i-a rezolvat complet problema eu zic că nu e mare lucru.

| AleAlexandra1684 a răspuns:

Uite un articol util pentru problema ta.Mult Succes
https://femeiademaine.ro/acneea-10-remedii-impotriva-ei/