| Marius11 a întrebat:

Acu' o saptamana m-am lovit la urechea dreapta.Azi m-am "zgarmat" cu un betisor de ureche ca un om normal.(Sunt racit). Cand bag degetul in ureche si il misc parca se misca ceva si vajaie.Azi mi s-a infundat urecheasad. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie, poate te va trimite la o consultatie la ORL.

| curiozitatea a răspuns:

Intrebarea este cum te-ai lovit? happy

| princessandrada a răspuns:

Nu e nimic, totul este normal daca ai mentionat ca esti racit...Asa se intampla la orice om normal, i`a un algocalmin si dupa ce`ti trece raceala ve-i observa ca e la fel

| Marius11 explică:

M-am jucat si o fata mi-a dat cu palma pur si simplu in ureche si mi-a acoperit toata urechea.CURIOZITATEA