| Dungureanu a întrebat:

Acum 2 săptămâni mi-am făcut un tatuaj pe antebrat și încă nu mi-a căzut decât foarte puțină coaja iar unde a căzut este cam decolorat.Este normal ca tatuajul să se vindece atât de greu? Țin să precizez ca am respectat tot ceea ce mi s-a spus pentru îngrijire.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabriela7564 a răspuns:

Poate ai pielea de asa natura incat se vindeca mai greu.E normal sa se vada mai decolorat in momentul in care se ia coaja.Da-te cu Bepanthen pana ti-se vindeca complet si nu il expune la frig/soare(in cazul in care faci solar). Cand se vindeca apare senzatia de mancarime care este normala.In mod normal, intr-o saptamana ar trebui sa ti-se vindece.