| Bogdannn2004 a întrebat:

Acum 2 zile m-am lasat de dieta, am zis sa ma ingras pana la vreo 70-74kg,precizez ca am 1.85.Si dupa 2 zile cantaru imi arata de la 64 la 70kg e posibil asa ceva? M-am dus si in oras sa ma cantaresc si toate arata la fel 70kg de la 64.Si daca este posibil dupa ce ajung la 75kg imi spuneti va rog cate calorii ar trebui sa mananc ca sa ma mentin la 75 kg, am 1.85 si varsta de 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa ceva e imposibil, un 1kg de grasime are 7000 de calori, si eu am retentie de apa si de 2kg pe plus pe cantar

| aXy99 a răspuns:

Daca ai consumat foarte multi carbohidrati e posibil sa fi facut retentie mare de apa. Desi 6 kg pare improbabil in doar doua zile.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca pui 4 kg intr-un an pe acelea poți fi sigur.Dar daca le pui in doua zile astea nu sunt grăsimi, nici mușchi, ci fiindcă te-ai întors la alimentația anterioara, organismului nu ii sufere si produce apa datorita toxicului care l-a primit prin alimentație. Posibil ca nici înainte de dieta sa nu fi fost gras ci sa fi avut lichid pe care organismul nu il poate elimina nici prin rinichi, nici prin transpirație si nici prin celelalte organe.Alege dieta sănătoasă si nu o sa îți para rău!