| CristinaForTPU a întrebat:

Va rog frumos!
Nu aud cu urechea stanga de 2 zile...
Seara nu aveam nimic, dimineata cand m-am trezit era infundata...
A 2 zi MA Durea urechea...
Ce sa fac?

P.S In prima seara am stat cu capu in apa 5min cu urechea in apa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Petripetri a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te duci la un control o.r.l. este posibil sa ai un mare dop de ceara asta se scoate cu apa oxigenata de la farmacie ar fi o varianta, treaba cu durutul nu e ok deci revin asupra primei pareri un control o.r.l... este gratuit

| CristinaForTPU explică (pentru Petripetri):

Asta e a 2 zi, Daca ma duc maine la urgente are ceva?

Prima zi nu m-a durut decat nu auzeam... a 2 zii ma durea. ma pot duce a 3 zii la O.R.L?

| Petripetri a răspuns (pentru CristinaForTPU):

Da un telefon medicului de familie o sa fii mult mai lamurita in privinta asta. e ok la urgente nu necesita programare happy

| CristinaForTPU explică (pentru Petripetri):

Nu as vrea asta, se poate sa ma duc maine la O.R.L? ( Asta e a 2 zi, adica sa ma duc in a 3 zi la O.R.L) Se poate?

| Petripetri a răspuns (pentru CristinaForTPU):

Faci cum vrei e timpul tau sanatatea ta si sunt urechile tale nu cred ca e o problema atat timp cat maine te duci la urgente

| CristinaForTPU explică (pentru Petripetri):

Okee. Iti multumesc foarte mult! De la mine ai o funda

| Petripetri a răspuns (pentru CristinaForTPU):

ok multumesc diseara sau si acu daca ai timp incalzeste niste sare grunjoasa (de muraturi) intr-o tava dupa ce s-a incins mai tare inveleste-o bine intr-un prosop si tine-o pe urechea care te doare

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai facut si mai rau ca ai stat cu capul in apa.In aceeasi situatie sunt eu acum cu dreapta.Eu iau Augmentin la 12 ore si Brufen 3 pe zi.Si de 3 ori picaturi pentru otita.OTIS-T.La mine este de la curent. Posibil la fel si la tine.

| valentingb a răspuns:

De doua zile nu auzi si mai intrebi ce sa faci? Mergi la un control la ORL, poate inca ai sanse sa nu surzesti pe viata.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Mergi la orl si nu lua tratament dupa ureche pentru ca poti sa iti afectezi auzul in mod ireversibil!

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Du-te la O.R.L pentru un consult, eventual o curatare.

Sanatate!

| pLeX a răspuns:

Sa nu fie otita acuta... du-te si u la urgente si intreaba.