| Dacheeba a întrebat:

Am o problema.Azi dimineata m-am trezit cu un fasait in ureche si am bagat degetul mic acolo cu gandul de a scapa de fasait si mi s-a infundat urechea.De dimineata ma tot chinui sa desfund urechea : cu vata, cu carpe calde puse langa ureche etc.Chiar nu stiu ce sa fac.Am mai avut problema asta mai acum vreo 2 luni doar ca in urechea dreapta(acum problema e in stanga), aveam un dop de ceara, am fost la medic si s-a rezolvat, insa acum chiar nu stiu ce are, adica doar am apasat cu degetul acolo.As vrea sa va intreb cum as putea scapa de senzatia asta de ureche infundata fara ajutorul medicului.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| jmekerashu a răspuns:

Ai iar un dop de ceară, Nu e nimic grav. Când ai apăsat cu degetul, ai presat dopul și ți s-a înfundat urechea. Poți încerca și niște remedii naturiste - http://www.i-medic.ro/......in-urechi.

Dar recomandarea mea e să mergi la ORL. Îți va prescrie fie niște picături fie apă oxigenată și peste 2-3 zile vei merge să îți scoată dopul. Să te faci bine!

| Dacheeba explică (pentru jmekerashu):

Multumesc! Dar am o problema...nu-mi gaseste pagina la care mi-ai lasat tu link-ul.

| jmekerashu a răspuns (pentru Dacheeba):

Era un punct după - http://www.i-medic.ro/......din-urechi