| Dragos1402 a întrebat:

Mi-am făcut un tatuaj acum o luna și îmi cazuse 2 bucăți de coaja în a doua săptămână, după care tatuajul revenise la aceeași textura a pielii. Acum observ ca a făcut din nou coaja și când ma uit la el în lumina strălucește tot tatuajul. As dori sa știu ce se întâmplă cu el ca nu s-a vindecat deloc asa cum ar fi trebuit pe diferite site-uri de îngrijire a tatuajului. (Primele 4 zile folosisem Cremă Mebra bogata în vitamina A, după care am schimbat o săptămână pe Bepanthen unguent și după am continuat pana acum pe Mebra. Am nevoie de niște sfaturi va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Eu îmi dădeam doar cu Bepanthen unguent sau Sorry mom de 3 ori pe zi. Nu trebuie să expui tatuajul la soare, nu trebuie să te speli cu apă fierbinte. Daca apare coaja nu îi face nimic, las-o sa cada singură, mie nu mi s-a făcut nicio coaja, nu știu despre ce coaja vorbești, am toată mana tatuata, iar înafara de exces de tuș in primele zile, iar apoi coji și piele moarta nu am avut altceva.

| Dragos1402 explică (pentru RobertMoon):

Se exfoliase o parte din el în a 3-a săptămână și arăta perfect normal. Acum vad ca iar se umflase puțin. Ma gândesc ca o fi și de la căldură. Din când în când mai am mâncărimile alea pe care le aveam la început, în special spre seară