| YumiSukinanda a întrebat:

Acum 4 zile mi-am muscat limba mai tare si am si plans, a curs oleaca de sange nu mult si trebuia sa treaca dar inca mai am rana si nu stiu ce sa faccrying FUNDA + VOT RAPID VA ROG

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OanaSiCamAtat a răspuns:

Si eu mi-am mai muscat limba asa de tare, dar nu poti sa faci nimic pentru ca nu e ca si cum ai avea zgarieturi in genunchi deci nu poti sa pui nimic.
Tu trebuie sa nu-ti faci griji asa de mari. Iar daca in timp de o luna nu ti se vindeca macar putin atunci eu te sfatuiesc sa mergi la un doctor in orice caz, dar nu-ti face prea multe griji ptk intr-o luna ar trebui sa se mai vindece.
FUNDA?

| milinalexandru a răspuns:

Buna!
Cred ca ii o simpla rana sau daca ii ceva serios du-te la doctor. Funda