| user5493 a întrebat:

Daca m-am muscat de limba ieri si a curs sange, iar apoi s-a format o rana se va vindeca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se va vindeca. In cel mai rau caz o sa apara o afta in urma acelei lezari, care se va vindeca in 7-14 zile.

| RorySan a răspuns:

Dap

| Dididiutza a răspuns:

Da ceva normal in 2-3 zile

| EstiSiSuntExemplu a răspuns:

Da, se va vindeca ușor, în destul de e puțin timp, doar sa ai grija sa nu te musti iar de limba fiindcă vei îngreuna vindecarea.Ai grija!