| anonim_4396 a întrebat:

Acum 5 luni am luat pilula de a doua zi Escapelle și în fiecare lună mă dor sânii cu 10 zile inainte de ciclu.
Până să iau Escapelle nu aveam astfel de probleme.
De 5 luni mă confrunt cu durerile astea. Nu înțeleg este vreo dereglare? Sau e ceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai luat-o de nevoie sau ca asa ai considerat tu?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Normal ca este o dereglare si trebuie urgent sa mergi la medic, la ginecolog sa te consulte, ce varsta ai?

| Armyanka a răspuns:

Este o dereglare din cauza cantității mari de hormoni sintetici din acea pastila. și eu trec prin asta, nu ai ce face, trebuie sa aștepți pana scapi de hormonii aia din corpul tau.

| Frank51 a răspuns:

Dereglare grava.

| Cksihja a răspuns:

Nu poți rezista fără sex în perioada fertilă sau să folosești un prezervativ? Pilulele se iau cu prescripție medicală și pot avea efecte adverse cum e în cazul tău? Deci mergi la medic și nu mai lua acest medicament dacă vezi că-ți face rău.