| GothMusic a întrebat:

Acum cateva zile am avut o criza de nervi si am luat 8 pastile extraveral, niste somnifere, sedative usoare pe baza de valeriana. m-a prins mama si m-a pus sa vomit, insa nu puteam pentru ca erau cam mari pastilele. am baut lapte ca sa pot vomita, am vomitat de vreo 5 ori. altfel ajungeam la spital. au trecut vreo 3-4 zile de la eveniment, nu prea pot manca, mi-e greata... oare din cauza stresului, caldurii etc sau mi s-a dereglat organismul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

De la numarul de pastile e posibil sa-ti fi afectat ficatul.Mergi la medic si fa niste analize.Nici psihologul ne e de neglijat pentru a te ajuta sa te treci mai usor peste starile de furie.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mama ta nu te-a dus la un control, mwaaaaiiii, mergi mai pastilatule sa-ti faca spalaturi gastro-intestinale sau fa-ti un control general ca cine stie ce ti "s-a dat peste cap" atunci cand ai vomitat, dar mergi si la un psiholog daca nu chiar la un psihiatru, nu te supara dar din cate scrii da de banuiala a schizofrenie, imi pare rau pentru ca esti tanar dar se poate intampla oricui, sanatate!

| Braunion a răspuns:

Iesti iemo?

| Cozma27 a răspuns:

Din cauza ca esti nebun si inghiti pastile aiurea...