| anonim_4396 a întrebat:

Deci, de ceva timp mi se pare ca nu sunt okey.
Sa va povestesc, deci acum o saptamana si ceva ma simteam putin obosita, cu toate ca nu am facut nimic, ci doar stateam. Bun, dupa cateva zile a inceput sa ma intepe pieptul, tot disparand si revenind durerea si era la fel, nu am facut nici un efort. Urmatoarea zi era totu ok, doar ca eram obosita. Ma mai intepa, dar nu tare, adica nu prea simteam. Ma durea putin si in partea dreapta, nu tare. Apoi am tot continuat asa. Iar acum cateva zile am simtit ca ceva nu e in regula la inima sau ceva de genu, adica nu ma simteam deloc bine. Nu stiu daca are legatura, dar imi era somn tot timpul. Asa e si acum, imi este somn, bine nu chiar tot timul si simt ca ceva nu e in regula. Recent cand am facut efort ma lua asa cu o stare de voma si imi era rau. Asta a durat cateva minute. Nu mai stiu, dar oricum nu mult timp. Nu prea ma pot concentra habar nu am de ce si la fel, uneori sunt in picioare sau pe un scaun si zici ca adorm pentru cateva secunde, dar de fapt sunt cu ochii deschisi.
De la ce credeti ca este asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

Eu cand am inceput sa am anxietate cu atacuri de panica am patit aproape la fel. Am vrut sa fac ceva treaba, sa car o roaba si imi venea sa vomit. Ameteli cand ma ridicam de pe scaun aveam mereu si am si acum doar ca mult mai slabe. Palpitatii si durere in piept aveam des. Anxietatea si depresia sunt prezente foarte des in randul tinerilor. Dar doar un medic iti spoate spune daca e vorba de asta sau nu. Dar nu cred ca ai ceva la inima ca doar nu esti batrana. Iar daca te-ai fi nascut cu ceva ai fi stiut mai de mult

4 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Probabil ești anemica. Mergi la medic.

| aimullah123 a răspuns:

Ps: m-am gandit ca ar putea fi vorba de o afectiune psihica gen anxietate/depresie din cauza ca ai scris si de tulburari de concentrare. Dar poti lua ceva pentru asta dar cu recomandarea medicului. Mi-e mi-a fost prescris Acutil, apoi Tonotil-N

| anonim_4396 explică (pentru aimullah123):

Nu prea cred ca am o afectiune psihica sau ceva de genul.

| Hdjsjsgdhsj263848483881919 a răspuns:

Am avut si eu ceva asemanator: asta indica ca in vorp este o infectie. Stai linistita si dormi mai mult pentru ca asta te ajuta