| Deni7 a întrebat:

Acum cateva zile am racit. Dar de ieri tot stranut intruna si imi lacrimeaza ochii.Am incercat sa pun simptomele pe seama racelii, dar nu am mai patit asa niciodata.Ma gandeam ca ar putea fi vreo alergie, dar, cum am mai spus, nu am avut niciodata. Ce credeti ca ar putea fi sau ce ar trebui sa fac?
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| costis a răspuns:

Daca e viroza, asa te tine cateva zile pana faci anticorpi. Daca te pazesti de frig, si faci nani cat trebuie, poti scapa ceva mai repede. Ar fi indicat ceva concediu medical.

1 răspuns:
| Abduco a răspuns:

In primul rand ar trebui sa iei un antialergic (flonidan, claritine, aerius) vreo 3-4 zile (just in case). In rest suna a raceala obisnuita, ia paracetamol/nurofen etc, bea ceaiuri/apa si o sa fie bine big grin