| Cookiee9712 a întrebat:

acum cateva zile am adormit cu geamul deschis din greseala, si cred ca am racit la cap... pentru ca de fiecare data cand vorbesc, ma doare foarte tarestraight face sau cand ma uit atent undeva. si imi lacrimeaza si ochii. voi ce credeti?sad...si ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ℬaby a răspuns:

Buna, CrisaSwettyKid!happy

Te-as ruga sa nu asculti ce spun cei 2 indivizi de mai jos...
Aceeasi problema ca tine am avut-o, si mi-a trecut fara a merge la medic, pentru a cheltui bani si pe consultatie!
Fa asa:
-De la farmacie, du-te tu sau trimite pe cineva sa-ti ia NUROFEN(pastila) si PARACETAMOL(pastila).

-Este bun si Debridat(sirop), pentru cap si dureri in gat!

Sper sa te insanatosesti rapid! happy Multe salutari!
Ciao!love struck

7 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

E bine sa te vada macar medicul de familie.Nurofenul raceala si gripa ar trebui sa dea rezultate dar debridatul ce ti-l recomanda cineva mai sus e indicat in dureri abdominale nu in dureri de cap.
E posibil sa fi facut sinuzita si ar trebui sa te vada medicul si sa iti dea si un antibiotic daca e cazul.Nu te mai chinui cu durerea sa nu se agraveze problema.Multa sanatate.

| MoonLight a răspuns:

Du-te la un medic. Ai grija sa nu faci meningita. Du-te urgent la medic pentru ca nu este de gluma cu aceasta boala, poti intra in coma daca nu ii dai atentie.

Răspuns utilizator avertizat
| lovestoryofyou a răspuns:

Pai... poti sa-ti pui niste comprese calde pe frunte

sau poti sa faci aburi cu musetel
adica
INSTRUCTIUNI
1. fa ceai de musetel (pana face aburi)
2. puneti un rosop pe cap(si stai pana se raceste ceaiul sau pana cand rezisti
apoi dupa ce ai terminat puneti alt prosop cam jum de ora culcata si gta( vualahee hee)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate o sa-ti para o idee tampita dar te-ai gandit sa apelezi la un medic? daah

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la doctor cat mai repede. e periculos poti da in meningita.sh dupa in coma. du-te la doctor pentru ca ei stiu ce sa faca sa te faci bine cat mai repede. chiar daca o sa ai senzatia ca ti-a trecut nu sta du-te ca poate sa ramana raceala la cap mult timp si sa iti declanseze alceva mai tarziu.winking

| Ralucutza_5039 a răspuns:

Pai. Du-te la Doctoru de Familie. zic eustraight face si poate ai ceva grav deci te sfatuiesc sa te duci repedewinking Pentru ca Bolile de cap netratate se agraveaza in timpwinking si vad ca esti frumoasa si nu vreau sa te vad prin come si chestii din alea:X deci asklutamalaughing t'pup:X:*