| mariag2 a întrebat:

Acum câteva zile m-am testat pentru anticorpii IgG la SARS-CoV-2. Rezultatul a fost 7, 07 NTU. La intervalele de referință ale laboratorului de analize, ce e sub 9 NTU e negartiv, între 9-11 este echivoc, iar peste 11 NTU- pozitiv.
Mi-am făcut testul pentru că acum două luni pe vremea asta am început să am simptome de răceală care au durat vreo două săptămâni, nu au trecut cu antibiotic și mi-am pierdut și gustul și mirosul.
E posibil să fi avut covid, dar anticorpii să fi trecut deja?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| xXVranceaXx a răspuns:

Fă-ți un test rapid, nu unul antigen, cele antigen sunt niște nebunii de teste
Of, of, of. Ce bine că nu ești un pacient "long-COVID", că altfel stăteau lucrurile

| Gigi777 a răspuns:

Nu stim, aflam.

| mariag2 explică (pentru Gigi777):

Aha, și cum mai exact? laughing

| Gigi777 a răspuns (pentru mariag2):

Timpul, timpul ne ajuta sa aflam raspunsuri. Daca trece un an, doi si nu ai murit inseamna ca anticorpii au functionat.