| anonim_4396 a întrebat:

Acum câteva zile mi-a apărut ceva pe față. Am crezut că e un coș, așa că nu i-am acordat atenție. Se înroșise puțin. Părea normal, deoarece era măricel. Astăzi, când m-am uitat în oglindă, am observat că se schimbase culoarea. Cred că e o aluniță. E maro și arată ciudat. Mă enervează, pentru că e total inestetică. Tata are o astfel de aluniță pe față, e posibil să o fi moștenit. Ce ziceți? Mai există posibilitatea să fie un simplu coș, probabil foarte inflamat crying?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Te doare, te mănâncă are acea substanță albă în vârf

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Nu mă doare, nu mă mănâncă și nu cred că are substanță albă. crying

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Înseamnă că nu e un coș nu ai acnee. Poate fi altceva.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

O aluniță? E diferită de celelalte de pe corp. Ar putea fi periculoasă?

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt alunite cancerigene și alunițe necancerigene. Sper să fie o aluniță normală. Dar eu nu știu cum arată practic. Ar fi bine să te arăți la un medic, e simplu te duci la medicul de familie și îți da trimitere la dermatologie.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Da, asta vreau să fac. Dar s-a întâmplat prea repede totul. Evident, nu aveam când.

| Ionutza2012 a răspuns:

Daca isi schimba culoarea si forma du-te la medic, poate fi cancer. Nu vreau sa te sperii dar unii oameni au murit din cauza asta.

| anonim_4396 explică (pentru Ionutza2012):

Mi-a apărut azi. laughing

| andreeamitrut a răspuns:

Nu prea mai are posibilitatea de a fi un cos

| anonim_4396 explică (pentru andreeamitrut):

Mda. Nu știu ce să fac. Nu o suport. E diferită de toate celelalte de pe corp. Asta mă sperie. Deja îmi imaginez: cancer. crying

| Bitz a răspuns:

S-ar putea sa fie un neg nu stiu sigur poate l-ai luat din aer.Eu am fost la dermatologsi asa mi-a zis pentru ca si eu asa ceva pe fata.Cel mai bine du-te la dermatolog

| anonim_4396 explică (pentru Bitz):

Și se trece sau trebuie operat?

| Florin_Baicu_1982 a răspuns:

Daca ai mancarimi usoare in jurul acestui. cos. inseamna ca e o alunita. uita.te cu atentie si daca suprafata lui are mici crestaturi inseamna ca e o alunita de varsta care apare dupa 25 de ani.

| anonim_4396 explică (pentru Florin_Baicu_1982):

Cu siguranță nu este oaluniță de vârstă. laughing