| elmsn a întrebat:

am o problema. Azi am vazut ceva pe piele, aparent un cos, cu un varf ce parea purulent asa ca am incercat sa il storc. Deodata am observat ca s-a inundat cu sange si s-a creat un fel de crusta peste, care este posibilitatea sa fie o alunita? Ca dupa aceea am mai citit cateva postari pe TPU si m-a luat ameteala, care este posibilitatea sa fi fost o alunita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Lasa-l in pace, asteapta o saptamana-doua, si ai sa vezi daca e alunita sau nu. Oricum, foarte putine alunite sunt maligne si pot prezenta risc de cancer, asa ca nu ai de ce sa te ingrijorezi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru cosuri e bine sa aplici tinctura de propolis, ajuta mult.
Mergi la medic daca te ingrijoreaza.
Te pup!

| LoveForYou000 a răspuns:

Du-te la medic iti va spune el ce trebuie sa faci.