| LeeSC a întrebat:

Acum ceva timp(cam o luna) sa spunem ca am ridicat ceva cam greu si spatele meu era cam incordat iar de atunci cand ma aplec sau stau mai mult in picioare simt niste furnicaturi la lombarul stang mai exact in stanga coloanei vertebrale.Este mai mult un discomfort decat o durere, cel mult spus durere. Dupa ce practic efort fizic ce presupune efort din partea lombarilor pentru a tine spatele drept, 2-3 zile am senzatii de discomfort mai dese ca de obicei(nu tot timpul simt acest discomfort cand nu fac vreun efort in acea saptamana). Cand sunt in pat nu simt nimic, deci presupui ca este de natura musculara.Nu cer un diagnostic ci cer sa imi spuneti ce unguent/crema pot cumpara de la farmacie pentru a mai diminua aceasta,, durere".Am 18 ani apropo, nu am sa merg la un consult la medic deci nu imi spuneti acest lucru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SorinTăriceanu a răspuns:

Ia-ti crema puterea calului e foarte buna pentru asa ceva

| LeeSC explică (pentru SorinTăriceanu):

In ce pret se incadreaza la Catena? am auzit ca este cam scumpa

| SorinTăriceanu a răspuns (pentru LeeSC):

Nu stiu pretul.dar stiu ca nu e chiar asa de scumpa