| AlexRo120 a întrebat:

Salut. Am o problemă ceva mai serioasă. De dimineata am inceput usor sa simt o durere pe testiculul stang cel mai mult, nu prea am băgat de seama crezand ca e ceva de moment, (tin sa mentionez ca nu am m-ai avut pana acum probleme de genu pana acum) si am inceput sa simt o durere din ce in ce mai mare. In momentul de față incă simt o durere cand ma ridic, ma aplec, fac efort, etc si mai simt o durere destul de puternica daca ating testiculele. Dimineata incepuse durerea doar pe stanga acum e pe ambele parti dar totusi pe stanga simt o durere putin mai severă. Am nevoie de niste sfaturi, pareri, orice. Stiu ca cel mai bine ar fi sa o tai direct la spital însă nu stiu ce sa fac, ce sa zic...
Niste sfaturi m-ar ajuta foarte mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

S-ar putea ca in timpul somnului sa se fi miscat cumva o venutza in sac si sa nu stea bine, o sa-si revina dar in ceva timp gen maxim 2-3 zile, dar pot fi si chestii ceva mai severe cum ar fi un Varicocel sau alte complicatii pe care nu ti le spun ca sa nu vorbesc prostii, daca vezi ca in maxim 3 zile nu trece sau daca in 1-2 zile e mai rau, trebuie sa mergi la un urolog care o sa-ti faca si o ecografie a zonei si o sa vada ce si cum, ce te pot sfatuii pe moment e sa nu tot pui mana acolo si eventual sa faci o baie sau un dus cald, poate sa ajute cu durerea si poate trece mai rapid si mai usor.

1 răspuns:
| ReddY25 a răspuns:

La medic cu tine