| marie a întrebat:

Acum numai am numai matreata acum am si un fel de puncte negre.mereu cand ma scarpin lasa sub unghii un strat depuncte negre.cunoasteti,stiti.m-am spalat la par si tot amcrying, ma mananca ingrozitorcrying. stiti ceva de ele?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, mergi la farmacie si cere solutie pentru paduchi, pentru. cap si citeste pe sticla ce trebuie sa stii inainte de a te da cu ea; iti doresc sanatate si sper sa scapi cat mai repede de acesti paraziti de par. Lucien.

| andi a răspuns:

Si bunica mea avea la fel...inainte...

| adinescu a răspuns:

Vad ca nimeni nu t ajutahappy i ti recomand sapun cu sulf, cauta in farmacie costa 6 lei maxim face minuni

| alinutzacodruta a răspuns:

Mai bine mergi la un dermatolog... poate ai vreo boala de piele.sau cine stie...tongue

| kllass a răspuns:

Punctele alea negre...sar? Au viata in ele?laughing

| bOom a răspuns:

Omg ai paduchi.,.

| alabala a răspuns:

Cred ca ai paduchi...straight face du`te la farmacie si cere sampon pentru pediculoza. te speli de 2-3 ori si o sa scapi si de mancarime si de paduchi happy succes!

| snapirina a răspuns:

Daca e asa cum spui sigur ai psioriasis se poate scapa cu dermovat dar cel mai bine ar fi sa mergi la un consult nu sunt toate tipurile de psioriasis la fel sau dac nu incearca samponul T-GEL pentru par gras