| yonnut10 a întrebat:

Acum o saptamana si ceva am facut entorsa la fotbal. am fost la spital am facut o radiografie dar nu aveam nimic la oase, atunci mi s-a umflat foarte tare glezna si doctorii mi-au pus o atela sau cum se numeste si am dat-o jos dupa 5 zile. Am vazut ca piciorul tot umflat e, am pus gheata, m-am dat cu sindolor, mi-am pus glezniera dar piciorul tot umflat e, mai vreau sa precizez ca ma doare foarte putin... Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Stai cu piciorul ridicat pe o perna, nu calca pe picior, ia antiinflamatoare si nu manca sarat. Sanatate!