| andyy_5855 a întrebat:

acum 6 zile mi-au aparut o multime bubite pe maini si piept am fost la medic si mi-a zis ca am rubeola.a doua zi mai aveam cateva bubite si pana seara mi-au trecut toate. dupa aceea mi s-au umflat o multime de gangloni durerosi si nici acum nu s-au desumflat inca.Eu vreau sa stiu daca mai am rubeola si de ce mi-au disparut bubitele asa de repede.
cel mai bun raspuns funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreyutzha a răspuns:

Eu am avut luna trecuta rubeola. mi-a iesit prima oara pe fata apoi pe piept si cum spui si tu mi s-au umflat ganglionii si m-a tinut cam o saptamana jumate...mai mergi odata la doctor, iti va spune exact ce ai!winking

2 răspunsuri:
| Adrick a răspuns:

Mai bine mai contacteaza inca odata medicul la care ai fost! happy

| Marina011 a răspuns:

Poate sa fi intoxicatie de la ce ai mancat ca si cumnatamea a avut asa la fel ca tine si tot asa a chemat salavarea si i-a zis ca are rubeola dar dupa 1 2 zile iau disparut toate nu te ingrijora :X sprer sa fi fost de folos:X si astept fundita :X daca am dreptate