| CarameleCuLapte a întrebat:

Acum o saptamana am fost la piscina si, eu ca proasta am sarit in piscina si m-am lovit foarte tare la călcâiul stâng, credeam ca mi l-am rupt, si acum ma doare, merg schioapa, ce sa fac sa imi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Sincer, se poate sa fi fost o trauma severe. Altfel, nu vad cum sa tina o sapt. Exista posibilitatea unei fracturi, de acea cred ca cel mai bine ar fi sa ergi la un control la un ortoped, daca nu e fisura /fractura, sigur e altceva, probabil grav.Nu incerca sa stai asa acasa, pune gheata, menajeaza-ti piciorul, nu fa miscari bruste. Daca nu trece este EXTREM DE NECESARA vizita la un ortoped, daca nu, se poate agrava. Bafta! happy

| Mihnea13 a răspuns:

Trebuie neaparat sa te vada un doctor.Sunt sanse mari sa ti-l pui in ghips. Daca nu poti sa mergi trebuie sa-ti cumperi carje.