| RadZor a întrebat:

Buna happy Am si eu o intrebare... Acum cateva zile, intr-un accident la 3run m-am facut cu o entorsa la glezna stanga happy doctorul a zis sa nu imi pun piciorul in ghips, ma rog el a zis ceva de o atela de la genunchi in jos. Pe foaia care mi-a dat'o scria sa nu fac sport 1 luna. Ideea e ca piciorul meu s-a recuperat cat de cat, avand in vedere ca pot sa merg fara mari probleme, si tin gheata pe el.Pai, intrebarea e : Ce as putea face ca peste 2 saptamani maxim 3 sa pot sa fac sport din nou? Exista ceva? Aa da si ar fi mai bine sa imi iau o glezniera sau o fasa elastica? Multumesc anticipat happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Any a răspuns:

Si eu am avut piciorul pus in atela acum aproape o luna dar la mine a fost ca am avut picioru intors si osul crapat(stangul) dar eu nu mai pot face sport tot semestru si imi vine sa mor.Cel mai bine ar fi sa stai o luna apoi sa faci sport deoarece dintr-o greseala ti-l poti da iarasi si sa nu se agraveze.Bafta!

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Daca medicul a spus ca e cazul de atele,ar trebui sa le pui, daca fci sport asa repede, risti sa te lovesti iar si va fi mai rau.mai intai trateaza-te si pe urma o iei de la capat cu sportulhappy

| AlxMro a răspuns:

Ia-ti o alifie si maseazate in fiecare seara, cat suporti tu insa poti sa incerci sa faci si putin efort nu sa te doare foarte tare da sa fortezi putin in maxim o saptamana nu mai ai nimicwinking

| SportyMan a răspuns:

Salut, uite aici o glezniera care are nivel maxim de protectie si cu care poti face sport http://www.mcdavid.ro/index.php?productID=7336

| RadZor explică:

Pai doctorul a spus sa nu imi mai pun atela, ci sa tin gheata ceva timp. Si nu ma mai doare asa de tare, tinand cont ca accidentul a fost acum 5 zile.Pot sa merg, dar ma gandesc sa nu se intample ceva daca fac sport.