| r2d2 a întrebat:

Este posibil ca o persoana sa innebuneasca de la medicamente? Adica, bunica mea are cancer mamar in faza terminala care a ajuns la maduva si traiesti numai cu medicamentele, dar de la o vreme nu prea mai judeca... Va rog sa raspundeti cu bun simt. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Calmantele pe care le ia ii afecteaza judecata, daca nu le-ar lua ar innebuni de durere.

| jojo_2491 a răspuns:

Nu cred ca din cauza medicamentelor nu mai judeca ci a durerii. cere doctorului care o supravegheaza un calmant mai puternic.nu face morfina acum?

| Ruxuletz a răspuns:

Intr-un fel da, este posibil. Medicamentele luate in cantitati foarte mari pot deveni droguri.

Răspuns utilizator avertizat
| Evans a răspuns:

I-a afectat maduva boala ...si daca e in ultima faza e clar ca a innebunit happy

| alaqfqafafas a răspuns:

Pfff.stiu exact prin ce treci.n-am cum sa-ti explic ca nu intelegi.boala in sine o termina + ca mai i-a si pastile sa-i treca durerea.e ff nasol...e adevarat nu mai judeca bine.dar nu e vina ei.sa nu te superi pe ea din contra sa o intelegi.ii este sila si de ea...in fine. Sper ca te-am ajutatwinkinghappy