| PumpkinDoll a întrebat:

Acum sunt trista si n-am chef de absolut nimic,am si o stare de oboseala de parca as sta in pat dar chiar daca ma chinui sa adorm nu reusesc, peste 2 ore am chef de nu stiu ce rahat si nu mai sunt trista deloc, peste o ora am "nervi" din te miri ce(chestii de care imi aduc aminte si s-au intamplat acum 4-5 ani)Am unele momente cand imi doresc sa mor pe bune si am altele in care mi-e frica sa nu ma imbolnavesc si sa mor.Cum scap de cacatula asta pentru ca e enervant

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns:

Incearca sa te mentii ocupata prin sport, muzica, filme orice poti.Toata lumea mai are momente de genul dar daca chiar persista ai putea consulta un specialist.

9 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Iti gasesti o ocupatie

| Donsavas a răspuns:

Nu esti bipolara! Poate fi o depresie atipică,o stare de tristețe profundă si incontrolabilă ce dispare cand ai parte de anumite evenimente plăcute. Poate fi la fel de bine niste stări normale si trecătoare. Consulta un psihiatru, de vreme ce ai scris de suicid! E mai bine sa l previi, pentru ca, din cate vezi, nu vrei sa mori ori moartea oricum nu e o solutie.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, asa si eu cand ma plictisesc. Iti cauti de lucru

| Uvox a răspuns:

Păi un consult la un specialist ar fi primul pas.
Baftă!

| Valyasdfg a răspuns:

Bă cred că tu ai acele 5 minute laughing) ți-a venit perioada aia laughing

| GanduriDeCafea a răspuns:

Cauta sa ai o ocupatie, un hobby poate un sport ceva care sa te motiveze, sa iti dea un dram de fericire happy

| Ronaldo_Ronaldo_1997 a răspuns:

Esti depresiva probabil incearca sa mergi la medicul de familie ia niste calmante nu te mai gandi la asa ceva daca iti vin asa in minte pur si simplu nu cred ca e decat de la creier nu injectii niste pastile pur si simplu sau vezi ce spune medicul nu are rost sa te omori toate fetele au dreptul la viata adica orice om din lume e foarte aiurea sa iti doresti moartea asculta-mi sfatul daca vrei mai multe da-mi add pe Facebook:Ionut dinu poza cu mine cu niste papuci portocalii de la puma

| ciumabubonica a răspuns:

Cred ca esti bipolara..ar trebui sa te duci la un psihatru

| Denisaasinedddd a răspuns:

Probabil ca nu este neaparat depresie. Ai trecut printr o perioada mai grea? Despărțire. cearta. dezamăgire?