| cel0mai0enervant0forum a întrebat:

Hmmm... intrebarea mea? ok...
Sa incep cu inceputul, salut la toata lumea, ma numesc Catalin si am 21 de ani si daca tot am dat de forumul acesta m`am gandit sa incerc si eu macar pentru odata. desi nu prea sunt eu genul care sa posteze pe forumuri tot felul de chestii.
Am o problema de viata, probabil se va gasi vreo anumita persoana care sa imi dea vreun sfat.
-- De ceva vreme, mai precis de vreo 6 luni am inceput sa am o gramada de probleme, in fiecare zi ma trezesc nervos si suparat. Sunt zile in care sunt suparat cand prefer sa fug decat sa infrunt situatiile in care ma aflu si zile in care sunt extrem de nervos in care sunt in stare sa fac absolut orice pana obtin ceea ce vreau. Ciudat, nu? Stiu, sunt o fire foarte dificila. nu ma intrebati despre relatii sau chestii de genu pentru ca nu ma afecteaza cu nk. Bineinteles ca multi altii m`am fript si eu odata intr-o relatie acum vreo 3 ani.De atunci nici nu am mai facut aceasta greseala, sincer sa fiu nici macar nu imi mai aduc aminte cum e sa fii atras e o persoana sau sa iti placa. Tot ceea ce fac eu, de fapt ceea ce faceam eu pana acum vreo 5, 6 luni era sa profit de fiecare fata care o prindeam, indiferent ca la unele reuseam la altele nu, eu mergeam cat mai departe posibil. iar de cand am inceput sa o iau razna mi-a scazut farmecu in agatat :p oricum...revenim cu problema de mai sus.
De fiecare data incerc sa scap, sa uit, sa trec peste absolut orice problema. Dar despre aceasta chiar nu reusesc si vreau sa zic ca de la atatia nervi, furie pe care eu le port in mine a inceput sa imi mai cada si parul si asta ma face sa devin si mai nervos. Multa lume imi spunea ca nu am sentimente ca sunt un fiu de "drac"dar in ziua de astazi am ajuns sa imi abandonez prietenii, prietenele.De fiecare data simt ca ei vorbesc aiurea despre mine, ca profita de ceea ce pot oferi eu si mi s`a scarbit nu mai suport pe nimeni sad ce sanse de scapare am? apropo, stau foarte prost cu increderea, nu am avut incredere in absolut nimeni pana acum laughing [Robotelul site-lui este foarte enervant ca am stat sa sterg 10 minute toate punctele pe care le pusesem]

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Uneori viata este foarte complicata,descoperim ca suntem singuri,ca nu suntem iubiti si parca cat ne-am stradui nimic nu ne mai iese e o stare care ne-o creem cateodata singuri si foarte greu reusim sa ne mai revenim.E normal suntem oameni avem sentimente,trairi dar nu trebuie sa cadem prada situatiilor prin care trecem,trebuie sa credem in noi,sa iubim pentru a fi iubiti si sa nu ne rupem niciodata de mediul inconjurator,prieteni,iubita, parinti si rude.Sa nu uitam ca viata este o lupta si trebuie sa luptam pentru ea si sa o acceptam asa cum e,viata este frumoasa trebuie sa o admiram,viata e o provocare trebuie sa o infruntam, viata e un joc prindete in el, viata de multe ori e o aventura indrazneste mai mult.

| NoName27 a răspuns:

Ai incercat sa mergi la biserica? happy ar trebui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Priveste asta! http://amchef.wordpress.com/2011/01/09/mai-da-ti-o-sansa/

| Mela_9963 a răspuns:

Incearca din nou sa e distrezi si sa uiti de problemele din jur, simte-te din nou bine in pielea ta dar inainte ar trebui sa discuti o persoana de incredere cum ar fi un prieten, te va ajutawinking

| cel0mai0enervant0forum explică:

Mela, mersi de sfathappy distractia este ceea ce imi doresc cel mai mult.
NoName27, nu am astfel de ganduri sinucigase sa ma duc prin bisericalaughing