| alexandra05 a întrebat:

Acum vreo doua saptamani mi-am facut un piercing in buric.Nu am avut nicio treaba cu el pana ieri, cand m-a lovit un copil si a inceput sa imi curga sange.De ieri s-a inrosit langa si curge un lichid incolor. Mi-e foarte frica sa nu se infecteze. Tin sa precizez ca am mai avut un cercel care mi-a picat pur si simplu si nu as vrea sa se intample la fel si cu acesta.Este vreo crema sau ceva care sa pun acolo sa nu se infecteze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| smileKiller a răspuns:

Poti foarte simplu sa pui spirt sanitar si tetraciclina, astea ajuta mult. Pwp! :*

| jasmine11 a răspuns:

Ar trebui sa ti-l dai jos sa te dai cu spirt si sa il lasi aa un timp pentru ca e pe punctul de a se infecta si mi-e mi s-a intamplat numai ca in urechii in ceea stanga am 6 iar un dreapta 2 si m-am lovit la ceea stanga si i-am dat jos ca deja mi se infectaze si daca lesi sa se infecteze poti face cancer de piele baftabig grin