| Popescu_Alina_1996 a întrebat:

Buna, mi am băgat piercing in buric acum 2 saptamani, in urma cu o saptamana m-a lovit un copil in acel loc si de atunci imi tot curgea ceva de acolo, mi am luat pudra cu antibiotic și cand ma dau cu ea am impresia ca imi curge puroi da cand il las liber nu imi curge nimic. Credeti ca se curăță atunci când ma dau cu pudra aia?

6 răspunsuri:
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Mai inai raspunde-mi tu : de ce ti-ai pus piercing in buric? ca sa fi cochete si la moda. ti-ai facut-o cu mana ta copila, nu te pot ajuta.

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Du-te la un medic nu fa de capul tau sa nu faci ceva mai rau, sau vb cu unul din parinti sau cu o persoana in care ai incredere.

| Popescu_Alina_1996 explică (pentru samuelrockwer):

Am vorbit cu mami si cu ea am fost la farmacie

| firstIasmina a răspuns:

Buna, sunt Iasmina. Am vazut mesajul postat de tine despre piercingul in buric. Sper ca nu te doare si trebuie sa ai grija pana infectia trece complet. Asta este foarte important. Nu stiu ce s-a intamplat, daca cercelul ti-a fost tras sau impins. Si eu am avut probleme cu piercingul din buric, cand, intr-un club, un tip mai putin cizelat si foarte imbibat de alcool mi l-a smuls. A durut foarte tare atunci, am fost la medic, am asteptat sa se inchida rana (deci sa nu existe nici cea mai mica infectie) si mi-am facut din nou piercing ca o incapatanata. Il am si in prezent. Doar ca la mine piercingul nu era asa proaspat ca la tine.

| Popescu_Alina_1996 explică (pentru firstIasmina):

Am mai avut odata dar am pierdut dopul si dupa si piercingul dupa ce. S a vindecat mi-am facut iar si a fost împins. Mersi de sfat :*

| Popescu_Alina_1996 explică (pentru firstIasmina):

Si de durut ma doare doar daca port blugi si e roșu în zona de jos