| RaresPC a întrebat:

Adesea am stari de greturi si simt cum un lichid imi vine pe gat.Nu am dureri de stomac, insa am stari de voma.Imi puteti spune ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Poate ai reflux gastroesofagian cauzat de anumite alimente.Mergi la farmacie si ia-ti un antiacid pentru stomac si evita alimentele care iti provoaca aceste stari.

| alexa_3514 a răspuns:

Ala e suc gastric. Cred ca mananci poate cam repede si te misti brusc imediat dupa ce mananci sau te apleci imediat dupa ce mananci sau bei apa.
Solutia:Mai stai nitel pe loc dupa ce mananci.
P. Sbig grinaca nu te simti bine, te duci la doctor!

| RaresPC explică (pentru alexa_3514):

Acum ma simt mai bine am avut aceste probleme aproximativ 1 luna