| Constantin141516 a întrebat:

Adhd se vindeca si cu psihologul sau doar cu medicamentatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 1234568807 a răspuns:

Din cate stiu, daca un copil se naste cu adhd, intreaga viata ii este afectata

| Constantin141516 explică (pentru 1234568807):

Pai si daca te nasti cu tulburare obsesiva ce faci? de exemplu daca se transmite genetic? adica nu sunt solutii? pai si simt dureri psihice la 1-2 ani? sau cum?

| 1234568807 a răspuns (pentru Constantin141516):

Un control la un medic psihiatru e cel mai folositor

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat