| DumitruPc111 a întrebat:

Cancerul se poate vindeca cu medicamentatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de ce organ sau organe sunt afectate. Din cate stiu cancerul de piele este mai usor de tratat.
Depinde si de organism si de stadiul in care se afla boala.

| Violleta2022 a răspuns:

In majoritatea cazurilor cancerul nu se mai vindeca deloc, doar un procentaj infinit de mic supravietuiesc dupa operatia de cancer si chimoterapie (tratamnet medicamentos foarte dur) care omoara nu doar celulele canceroase, dar si pe cele sanataose.

| helpforyou a răspuns:

Depinde de stadiul sau si tipul de cancer.
Unele sunt foarte agresive iar altelesun lente. Sunt peste 2000 de tipuri.
Sper ca nu sufer tu sau cineva drag.

| 1234568807 a răspuns:

Daca este in stadiul mic, sunt sanse, singura problema e ca daca il vindeci, in cativa ani poate reaparea