| anonim_4396 a întrebat:

Adorm foarte greu imi ia cam o ora sa adorm si ma trezesc in mijlocu nopti si mi-e greu sa adorm napoi apoi trebuie sa merg la scoala si sunt groaznic de obosit

deci... cum sa fac sa dorm o zi intreaga?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Boog a răspuns:

Incearca sa faci oleaca de efort inainte, poate niste plimbari, oleaca de alergare si mananca pe saturate si nu in ultimul rand nu iti risipii noptile la PC sau prin oras, incearca sa te culci pana in ora 22 30. Si ca un sfat incearca sa nu ai prea multe griji incearca sa rezolvi problemele de la scoala, temele etc in timpul zilei ca mai apoi sa ai o noapte placut si linistita. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Trebuie să dormi câte 7-8 ore de somn pe noapte.
Înainte de culcare bea un ceai de tei călduţ, încearcă să te pui la nani la ore cât mai devreme, nu mai târziu.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat