| AvalohAlyn a întrebat:

Adorm greu și în fiecare noapte mă culc cu gândul că dacă nu mă mai trezesc a doua zi.Am tanatofobie clar.Cum sa fac sa dorm și eu noaptea și nu dimineață și ziua doar 3-4 ore? Mi-e frica sa nu mor de suprasolicitare deși nu muncesc dar stau toata ziua pe net. Totuși de mâine gata mă apuc de un curs de viață sănătoasă, dar daca nu reușesc să dorm in noaptea asta ce voi face la curs? De asemenea am și un consult dimineață la doctor alergolog iar seara am cursul.
Va rog, cum sa nu mai adorm așa greu in general? E adevarat că ma gândesc la diverse chestii până când sa adorm dar așa fac toți oamenii cred

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreiNrcs a răspuns:

Eu am 17 Ani şi vă pot confirma eu ca Copil, că asta vi se întâmplă de la prea mult stat degeaba şi din cauza internetului, alți se plâng de viață cum să trăiască pentru o pâine şi dumneavoastră vă postați această penebilitate pe net. Eu zic să vă treziți la realitate să vă gândiți ce este în lume şi să vă dați două palme în oglindă. Un om care nu munceşte şi-i mintea îi stă nu mai în Mass-Media normal că-l iau tot felul de gânduri şi nu poate dormi din cauza statului, un om muncit nu ştie cum să doarmă şi Dvs. Vă plângeți.

| minrest a răspuns (pentru AndreiNrcs):

Corect, Andrei, asa este, cine nu face efort suficient nu poate sa doarma.

1 răspuns: